EATON HMCP250C5W Molded Case Circuit Breaker Accessory Motor Protection, Motor Circuit Protector, 250 A | BH3FDA
EATON HMCP250C5W Motor Circuit Protector, 250A, 3-Pole, Frame J-K, 450-900A, 600 V, 250 Vdc, Non-Aluminum
Item: BH3FDAModel: HMCP250C5W
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Motor Circuit Protector
Amperage Rating 250A
Frame Size Frame J-K
Height 10"
Length 4.06"
Magnetic Trip Range 450-900A
Number Of Poles 3
Terminal Material Non Aluminum
Terminals Without
Type Motor Circuit Protector
Width 4.13"