EATON HMCP150T4SYS06 Molded Case Circuit Breaker Accessory Shunt Trip, Motor Circuit Protector, 150 A | BH3EZZ
EATON HMCP150T4SYS06 Hmcp Motor Circuit Protector, 600 VAC, 250 VDC, 150A, Magnetic Trip, 3P
Item: BH3EZZModel: HMCP150T4SYS06
In Stock
Get it by Friday, May 22
Product Specifications:
Item Shunt Trip
Amps Rating 150A
Frame Size Frame F
Height 6"
Length 3.38"
Magnetic Trip Range 450-1500A
Max. Voltage 250/600V
Number Of Poles 3
Series Series C
Terminals Line And Load
Type Motor Circuit Protector
Width 4.13"