EATON HMCP150T4CH09 Motor Circuit Protector, 150A, 3-Pole, Frame J-K, 450-1500A, 600 V, 250 Vdc, Line And Load
Item: BH3EZPModel: HMCP150T4CH09
In Stock
Get it by Friday, May 22
Item Motor Circuit Protector
Amperage Rating 150A
Features Naval Label
Frame Size Frame J-K
Height 6"
Length 3.38"
Magnetic Trip Range 450-1500A
Number Of Poles 3
Terminal Material Non Aluminum
Terminals Line And Load
Type Motor Circuit Protector
Width 4.13"