EATON HMCP100L3CA02 Molded Case Circuit Breaker Accessory Motor Protection, Special Low Magnetic, 100 A | BH3EVD
EATON HMCP100L3CA02 Motor Circuit Protector, 100A, 3-Pole, Frame J-K, 160-240A, 600 V, 250 Vdc, Non-Aluminum
Item: BH3EVDModel: HMCP100L3CA02
In Stock
Get it by Friday, May 22
Item Motor Circuit Protector
Amperage Rating 100A
Auxiliary Switch 1A-1B Left Pigtail Rear
Frame Size Frame J-K
Height 6"
Length 3.38"
Magnetic Trip Range 160-240A
Number Of Poles 3
Terminal Material Non Aluminum
Terminals Line And Load
Type Special Low Magnetic
Width 4.13"