EATON HMCP070M2CA06 Molded Case Circuit Breaker Accessory Motor Protection, Motor Circuit Protector, 70 A | BH3EUD
EATON HMCP070M2CA06 Motor Circuit Protector, 70A, 3-Pole, Frame J-K, 210-700A, 600 V, 250 Vdc, Line And Load
Item: BH3EUDModel: HMCP070M2CA06
In Stock
Get it by Friday, May 22
Product Specifications:
Item Motor Circuit Protector
Amperage Rating 70A
Auxiliary Switch 1A-1B Right Pigtail Rear
Frame Size Frame J-K
Height 6"
Length 3.38"