EATON HMCP030H1S06 Molded Case Circuit Breaker Accessory Shunt Trip, Motor Circuit Protector, 30 A | BH3EPV
EATON HMCP030H1S06 Hmcp Motor Circuit Protector, 600 VAC, 250 VDC, 30A, 3P, Magnetic Trip
Item: BH3EPVModel: HMCP030H1S06
In Stock
Get it by Monday, May 25
Product Specifications:
Item Shunt Trip
Amps Rating 30A
Frame Size Frame F
Height 6"
Length 3.38"
Magnetic Trip Range 90-300A
Max. Voltage 250/600V
Number Of Poles 3
Series Series C
Terminals Line And Load
Type Motor Circuit Protector
Width 4.13"