EATON HMCP030H1A01 Molded Case Circuit Breaker Accessory Motor Protection, Motor Circuit Protector, 30 A | BH3EMG
EATON HMCP030H1A01 Motor Circuit Protector, 1A-1B Left Pigtail Same Side, Frame F, 90-300A, 600 V, 250 Vdc
Item: BH3EMGModel: HMCP030H1A01
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Motor Circuit Protector
Amperage Rating 30A
Auxiliary Switch 1A-1B Left Pigtail Same Side
Frame Size Frame F
Height 6"
Length 3.38"
Magnetic Trip Range 90-300A
Type Motor Circuit Protector
Width 4.13"