EATON HLA3100T Molded Case Circuit Breaker Accessory Trip Unit, Molded Case Circuit Breaker, 100 A | BH3DLZ
EATON HLA3100T Trip Unit, 100 A, 3 Pole, 600 V, 500-1000 A Thermal Magnetic Trip, Frame J-K
Item: BH3DLZModel: HLA3100T
In Stock
Get it by Tuesday, May 26
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Circuit Breaker Trip Unit
Amps Rating 100A
Frame Size Frame J-K
Height 5 2/5"
Length 10.1"
Number Of Poles 3
Trip Type 500-1000 A Thermal Magnetic Trip
Type Molded Case Circuit Breaker
Voltage Rating 600V