EATON HKDPV4150W Hkd/Solar Molded Case Circuit Breaker, 1000VDC, 150 3 kA Interrupt
Item: BH3DLCModel: HKDPV4150W
In Stock
Get it by Monday, May 25
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Circuit Breaker Frame
Amps Rating 150A
Circuit Breaker Frame Type Complete Breaker
Circuit Breaker Type Hkd
Class Photovoltaic
Frame K
Height 7.22"
Interrupt Rating 3 Kaic
Length 4.1"
Notes Terminals Not Included With Frames.
Number Of Poles 4
Terminals Without Terminals
Trip Type Interchangeable Thermal-magnetic
Voltage Rating 1000V DC
Width 7.22"