EATON HKD3400I Circuit Breaker, Type Hkd, 3-Phase, Four-Wire, 400 Amp Load, 3-Pole
Get it by Monday, May 25
Product Specifications:
| Item | Circuit Breaker |
| Amperage Rating | 400A |
| For Use With | Distribution Panels 480Y/277V (Three-Phase, Four-Wire) |
| Height | 10 1/8" |
| Length | 4" |
| Width | 5 1/2" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 5.45 |
| Ship height (cm) | 25.72 |
| Ship length (cm) | 10.16 |
| Ship width (cm) | 13.97 |
| Country of Origin | US |
Explore Products
- ECEF 542200088 End Mill, 70mm Size, High Speed Steel