EATON HJDDC3150W Molded Case Circuit Breaker, Hjd Type, 3-Pole, 150A, 600 Vdc, Without Terminals
Item: BH3CVWModel: HJDDC3150W
In Stock
Get it by Monday, May 25
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Circuit Breaker
Amperage Rating 150A
Circuit Breaker Frame Type Complete Breaker
Circuit Breaker Type HJD
Class V DC
Frame J
Height 4.13"
Interrupt Rating 42 kAIC at 600V DC
Length 4.06"
Number Of Poles 3
Terminals Without Terminals
Trip Type Interchangeable Thermal-magnetic
Voltage 600V DC
Width 4.13"