EATON HFDE316035L C Electronic Molded Case Circuit Breaker, F-Frame, Hfd, Digitrip 310 Rms | AG8PFK
EATON HFDE316035L Molded Case Circuit Breaker, Type Hfd, Electronic Lsg Trip, 3-Pole, 160A, 600 Vac, 250 Vdc
Item: AG8PFKModel: HFDE316035L
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item Circuit Breaker
Height 6"
Length 3.38"
Voltage Type AC
Width 4.13"