EATON HFDDC3110L Molded Case Circuit Breaker, Type Hfd, 3-Pole, 110A, 600 Vac, 250 Vdc, 42 Kaic At 600 Vac
Item: BH3BZJModel: HFDDC3110L
In Stock
Get it by Friday, May 22
Product Specifications:
Item Circuit Breaker
Amperage Rating 110A
Circuit Breaker Frame Type Complete Breaker
Frame F
Height 4.13"
Interrupt Rating 42 kAIC at 600V AC
Length 3.38"
Number Of Poles 3
Terminals Line And Load
Voltage 600V AC/250V DC
Width 4.13"