EATON HFDDC2100W Molded Case Circuit Breaker, 2-Pole, 100A, 600 Vac, 250 Vdc, 42 Kaic At 600 Vac
Item: BH3BWXModel: HFDDC2100W
In Stock
Get it by Monday, May 25
Product Specifications:
Item Circuit Breaker
Amperage Rating 100A
Circuit Breaker Frame Type Complete Breaker
Frame F
Height 6"
Interrupt Rating 42 kAIC at 600V AC
Length 3.38"
Number Of Poles 2
Terminals Without Terminals
Trip Type Fixed Thermal, Fixed Magnetic
Voltage 600V AC/250V DC