EATON GMCP015E0CA3 Gmcp Motor Circuit Protector, 240 VAC, 15A, 3P, Magnetic Trip
Item: BH9WHNModel: GMCP015E0CA3
In Stock
Get it by Friday, May 22
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Circuit Protector
Amps Rating 15A
Auxiliary Switch 1A-1B Right
Frame Size Frame G
Height 4"
Length 6 3/5"
Magnetic Trip Range 75-150A
Series Series C
Type Motor Circuit Protector
Width 3.9"