EATON GJE410036M G Electronic Molded Case Circuit Breaker, Jg-Frame, Gj, Digitrip 310 Rms | BH9VKR
EATON GJE410036M Molded Case Circuit Breaker, Jg-Frame, 4-Pole, 100A, 600 Vac, 25 Kaic At 415/480 Vac
Item: BH9VKRModel: GJE410036M
In Stock
Get it by Friday, May 22
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Circuit Breaker
Amperage Rating 100A
Circuit Breaker Frame Type Complete Breaker
Circuit Breaker Type GJ
Frame JG
Height 7"
Interrupt Rating 18 kAIC at 600V AC, 65 kAIC at 240V AC, 25 kAIC at 415/480V AC
Length 3 11/25"
Mounting Hardware Metric
Number Of Poles 4
Protection Type 0% Protected Neutral Pole
Terminals Line And Load End Caps
Trip Type Electronic LSIG
Voltage 600V AC
Width 5.34"