EATON FW3125L Molded Case Circuit Breaker, F-Frame, Type Fw, 3-Pole, 125A, 690 Vac, Line And Load
Get it by Wednesday, Apr 8
€7,481.31 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Circuit Breaker |
| Height | 4.13" |
| Length | 3.38" |
| Warranty | Eaton Selling Policy 25-000, One (1) Year From The Date Of Installation Of The Product Or Eighteen (18) Months From The Date Of Shipment Of The Product, Whichever Occurs First. |
| Width | 4.13" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 1.8 |
| Ship height (cm) | 10.49 |
| Ship length (cm) | 8.59 |
| Ship width (cm) | 10.49 |
| Country of Origin | US |
Explore Products
- PROTO J5446H Socket, 1/2 Inch Drive Size, 1 7/16 Inch Size, 6-Point Chrome
- FLEXTECH R40-200/275 Hose Reducer, 2 Inch to 2-3/4 Inch Hose Inside Dia, 3 Inch Hose Length, Blue, Silicone
- COOPER B-LINE 727218-4XFFSD Ground Mounted Panel Enclosure, 18 x 72 x 72 Inch Size, Fiberglass
- TEMPCO HDC20500 Swaged Cartridge Heater, 350 W, 4 1/2 Inch Lg, 10 Inch Lead Lg, 120 VAC, 111 W/sq in
- VALLEY CRAFT F87953A7 Bin And Shelf Cabinet, 60 x 24 x 84 Inch Size, Full Bins, Fully Louvered
- REGAL 010336AS Thread Forming Tap, #6-40 Size, H3 Limit, Plug, Bright
- APPROVED VENDOR 3MKX6 Buchner Funnel 70 Mm
- MILES LUBRICANTS MSF1412005 Gear Oil, Synthetic, Sae Grade 90W, 1 Gal, Jug
