EATON E34XB600LYD06 Pushbutton, 30.5 Mm, Corrosion Resistant, Without Lens, Illuminated | BJ2YXE
EATON E34XB600LYD06 Illuminated Pushbutton, 30.5 mm, Without Lens, 600V/Xfr Yellow Led Light Unit
Item: BJ2YXEModel: E34XB600LYD06
In Stock
Get it by Monday, May 25
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Pushbutton
Actuator Type Standard
Application Pushbutton
Features E34 Series
Height 1.78"
Illumination Illuminated
Lamp Module Type LED, Transformer
Length 2.87"
Light Unit Voltage 600V
Type 30.5 mm, Corrosion Resistant Watertight/Oiltight
Width 1.78"