EATON E34SB120H Pushbutton, Indicating Light, Watertight And Oiltight, St And ard Actuator | BJ2YBM
EATON E34SB120H Pushbutton, Standard Actuator, Incandescent, Resistor, Illuminated, 120 Vac/Dc
Item: BJ2YBMModel: E34SB120H
In Stock
Get it by Monday, May 25
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Pushbutton
Actuator Type Standard
Height 0.01"
Illumination Illuminated
Lamp Module Type Incandescent, Resistor
Led Lamp Number 120MB
Length 0.01"
Nema Enclosure Rating NEMA 12, NEMA 13, NEMA 3, NEMA 3R, NEMA 4, NEMA 4X
Notes Use NEMA 4X 10250T Operators Where Exposed To Ultraviolet Light
Rating NEC Class I Division 2, Groups B, C and D
Supply Voltage 120V AC/DC
Type 30.5 mm, Class I Division 2 Watertight/Oiltight
Width 0.01"