EATON E34RPB120 Pushbutton, Corrosion Resistant Indicating Light | BJ2YBP
EATON E34RPB120 Pushbutton, Corrosion Resistant, 30.5 mm, Prestest, Incandescent, Resistor, 120 Vac/Dc
Item: BJ2YBPModel: E34RPB120
In Stock
Get it by Monday, May 25
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Pushbutton
Actuator Type PresTest
Height 3.3"
Lamp Module Type Incandescent, Resistor
Length 2 4/5"
Light Unit Voltage 120V AC/DC
Nema Enclosure Rating NEMA 12, NEMA 13, NEMA 3, NEMA 3R, NEMA 3S, NEMA 4, NEMA 4X
Notes Use NEMA 4X 10250T Operators Where Exposed To Ultraviolet Light
Type Corrosion Resistant Watertight/Oiltight
Width 2.1"