EATON E34RB120H Pushbutton, Corrosion Resistant, Standard Actuator, Incandescent, Resistor, 120 V
Item: BJ2YAAModel: E34RB120H
In Stock
Get it by Friday, May 22
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Pushbutton
Actuator Type Standard
Height 0.01"
Lamp Module Type Incandescent, Resistor
Length 0.01"
Light Unit Voltage 120V AC
Nema Enclosure Rating NEMA 12, NEMA 13, NEMA 3, NEMA 3R, NEMA 3S, NEMA 4, NEMA 4X
Notes Class 1 Division 2- Explosion Proof Device
Rating NEC Class I Division 2, Groups B, C and D
Type 30.5 mm, Corrosion Resistant Watertight/Oiltight
Width 0.01"