EATON E34FPB297LAP12 Corrosion Resistant Pushbutton, Green, Full Voltage, 12 Vac/Dc, Amber, Plastic
Item: BJ2XCWModel: E34FPB297LAP12
In Stock
Get it by Friday, May 22
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Pushbutton
Actuator Type PresTest
Lamp Module Type LED, Full Voltage
Lamp Voltage 12V AC/DC
Led Lamp Number Bayonet Base
Length 0.01"
Lens Color Amber
Lens Material Plastic
Nema Enclosure Rating NEMA 12, NEMA 13, NEMA 3, NEMA 3R, NEMA 4, NEMA 4X
Notes Use NEMA 4X 10250T Operators Where Exposed To Ultraviolet Light
Supply Voltage 12V AC/DC
Width 0.01"