EATON E34FB24H3X Corrosion Resistant Pushbutton, Green, Full Voltage, Green, Plastic, 24 Vac/Dc
Item: BJ2XBQModel: E34FB24H3X
In Stock
Get it by Monday, May 25
Actuator Type Standard
Height 0.01"
Lamp Module Type Incandescent, Full Voltage
Lamp Voltage 24V AC/DC
Led Lamp Number Bayonet Base
Length 0.01"
Lens Color Green
Lens Material Plastic
Nema Enclosure Rating NEMA 12, NEMA 13, NEMA 3, NEMA 3R, NEMA 3S, NEMA 4, NEMA 4X
Notes Use NEMA 4X 10250T Operators Where Exposed To Ultraviolet Light. Assembled At Factory.
Supply Voltage 24V AC/DC
Type 30.5 mm, Corrosion Resistant Watertight/Oiltight
Width 0.01"