EATON E34FB197LRG74 Corrosion Resistant Pushbutton, Green, Standard Actuator, 74 Vac/Dc, Red, Glass
Item: BJ2XABModel: E34FB197LRG74
In Stock
Get it by Friday, May 22
Actuator Type Standard
Height 0.01"
Lamp Module Type LED, Full Voltage
Lamp Voltage 74V AC/DC
Led Lamp Number Bayonet Base
Length 0.01"
Lens Color Red
Lens Material Glass
Nema Enclosure Rating NEMA 12, NEMA 13, NEMA 3, NEMA 3R, NEMA 3S, NEMA 4, NEMA 4X
Notes Use NEMA 4X 10250T Operators Where Exposed To Ultraviolet Light
Supply Voltage 74V AC/DC
Type 30.5 mm, Corrosion Resistant Watertight/Oiltight
Width 0.01"