EATON E34FB197LLP74 Corrosion Resistant Pushbutton, Green, Standard Actuator, 74 Vac/Dc, Blue, Plastic
Item: BJ2WZYModel: E34FB197LLP74
In Stock
Get it by Monday, May 25
Actuator Type Standard
Height 0.01"
Lamp Module Type LED, Full Voltage
Lamp Voltage 74V AC/DC
Led Lamp Number Bayonet Base
Length 0.01"
Lens Color Blue
Lens Material Plastic
Nema Enclosure Rating NEMA 12, NEMA 13, NEMA 3, NEMA 3R, NEMA 3S, NEMA 4, NEMA 4X
Notes Use NEMA 4X 10250T Operators Where Exposed To Ultraviolet Light
Supply Voltage 74V AC/DC
Type 30.5 mm, Corrosion Resistant Watertight/Oiltight
Width 0.01"