EATON E34FB197LBP24 Pushbutton, Corrosion Resistant, Led, Full Voltage, 24 Vac/Dc, Blue, Plastic, 24 Vac/Dc
Item: BJ2WYWModel: E34FB197LBP24
In Stock
Get it by Friday, May 22
Actuator Type Standard
Height 0.01"
Lamp Module Type LED, Full Voltage
Lamp Voltage 24V AC/DC
Led Lamp Number Bayonet Base
Length 0.01"
Lens Color Blue
Lens Material Plastic
Nema Enclosure Rating NEMA 12, NEMA 13, NEMA 3, NEMA 3R, NEMA 3S, NEMA 4, NEMA 4X
Supply Voltage 24V AC/DC
Type 30.5 mm, Corrosion Resistant Watertight/Oiltight
Width 0.01"