EATON E34FB197HLLP48 Pushbutton, Watertight And Oiltight, Led, Full Voltage, 48 Vac/Dc, Blue, Plastic
Item: BJ2WXCModel: E34FB197HLLP48
In Stock
Get it by Monday, May 25
Actuator Type Standard
Height 0.01"
Lamp Module Type LED, Full Voltage
Lamp Voltage 48V AC/DC
Led Lamp Number Bayonet Base
Length 0.01"
Lens Color Blue
Lens Material Plastic
Nema Enclosure Rating NEMA 12, NEMA 13, NEMA 3, NEMA 3R, NEMA 4, NEMA 4X
Notes Use NEMA 4X 10250T Operators Where Exposed To Ultraviolet Light
Rating NEC Class I Division 2, Groups B, C and D
Supply Voltage 48V AC/DC
Type 30.5 mm, Class I Division 2 Watertight/Oiltight
Width 0.01"