EATON E2R32038B20W Molded Case Circuit Breaker, 4000-18000A, 3-Pole, 2000A, 600 Vac, High Load Alarm
Item: BJ2URPModel: E2R32038B20W
In Stock
Amperage Rating
Get it by Monday, May 25
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Circuit Breaker
Alarm Lockout High Load Alarm
Amperage Rating 2000A
Circuit Breaker Type E2R
Class Mining
Frame R
Height 20"
Interrupt Rating 50 kAIC at 600V AC, 65 kAIC at 480V AC, 125 kAIC at 240V AC
Length 19"
Number Of Poles 3
Trip Type Electronic ALSI With Maintenance Mode
Voltage 600V AC
Width 20"