EATON E2LE3400WU66 Molded Case Circuit Breaker, L-Frame, Type E2Le, 3-Pole, 500-2500A, 400A, 600 Vac, 250 Vdc
Item: BJ2TWXModel: E2LE3400WU66
Item Circuit Breaker
Amperage Rating 400A
Height 8 1/4"
Interrupt Rating 22 kAIC at 250V DC, 65 kAIC at 240V AC, 35 kAIC at 480V AC, 25 kAIC at 600V AC
Length 4.06"
Number Of Poles 3
Trip Rating 500-2500A
Trip Type Interchangeable Thermal-magnetic
Type Specialty Complete
Undervoltage Release 120V AC
Voltage 600V AC/250V DC