EATON E2L3400WU66 Molded Case Circuit Breaker, Type E2L, Complete Breaker, 2000-4000A, 3-Pole, 400A, 600 Vac
Item: BJ2TURModel: E2L3400WU66
Item Circuit Breaker
Amperage Rating 400A
Frame L
Height 8 1/4"
Interrupt Rating 65 kAIC at 240V AC, 22 kAIC at 250V DC, 35 kAIC at 480V AC, 25 kAIC at 600V AC
Length 4.06"
Number Of Poles 3
Trip Rating 2000-4000A
Trip Type Interchangeable Thermal-magnetic
Type Specialty Complete
Undervoltage Release 120V AC
Voltage 600V AC/250V DC