EATON E2KW3350MAW Molded Case Circuit Breaker, Type E2Kw, 300-650A Trip Rating, 3-Pole, 350A, 1200 Vac
Item: BJ2TTQModel: E2KW3350MAW
In Stock
Amperage Rating
Get it by Monday, May 25
Item Circuit Breaker
Amperage Rating 350A
Circuit Breaker Frame Type Complete Breaker
Circuit Breaker Type E2KW
Class Mining
Frame K
Height 6 1/4"
Interrupt Rating 10 kAIC at 1200V AC