EATON E2JM3250MJC Molded Case Circuit Breaker, Type E2Jm, 875-1750A, 3-Pole, 250A, 1000Y/577 Vac, 250 Vdc
Item: BJ2TGFModel: E2JM3250MJC
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Circuit Breaker
Amperage Rating 250A
Frame J
Height 10"
Interrupt Rating 10 kAIC at 250V DC, 18 kAIC at 600V AC, 35 kAIC at 480V AC, 10 kAIC at 1000Y/577V AC, 65 kAIC at 240V AC
Length 4.06"