EATON E2F050YMA02U62 E2 Mining Complete Molded Case Circuit Breaker, F-Frame, E2F | BJ2RWY
EATON E2F050YMA02U62 Molded Case Circuit Breaker, F-Frame, Type E2F, 66-190A, 3-Pole, 600 Vac, 250 Vdc, 50A
Item: BJ2RWYModel: E2F050YMA02U62
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Circuit Breaker
Amperage Rating 50A
Auxiliary Switch 1A-1B Rear With Left Pigtail
Frame F
Interrupt Rating 18 kAIC at 600V AC, 65 kAIC at 240V AC, 10 kAIC at 250V DC, 25 kAIC at 480V AC
Number Of Poles 3
Trip Rating 66-190A
Undervoltage Release 110-127V AC
Voltage 600V AC/250V DC