EATON DR2-2500-15 Load Reactor, 500 A, Nema 1, R2 Load Side Reactor, 0.05Mh, 5% Impedance | BJ2MDL
EATON DR2-2500-15 Load Reactor, 230 VAC, 500A, 0.05 mH, 5 Percent Impedance, 47 inch H x 27 inch W
Item: BJ2MDLModel: DR2-2500-15
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Load Reactor
Amperage Rating 500A
Depth 25"
Features 0.05 Mh, 5% Impedance
Height 47"
Voltage Rating 230V
Width 27"