EATON DR1-26D8-15 Line Reactor, 230 VAC, 6.8A, 3 mh, 8 Inch Height, 8 Inch Width
Get it by Tuesday, Apr 14
€872.76 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Input Line Reactor |
| Amperage Rating | 6.8A |
| Depth | 6" |
| Features | 3Mh, 5% Impedance |
| Height | 8" |
| Voltage Rating | 230V |
| Width | 8" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 4.41 |
| Ship height (cm) | 20.32 |
| Ship length (cm) | 15.24 |
| Ship width (cm) | 20.32 |
| Country of Origin | US |
Product Variants
| Model | Height | Depth | Inductance | Price | |
|---|---|---|---|---|---|
| DR1-2015-13 | 13" | 13" | - | €1,433.48 | |
| DR1-2015-05 | 6.1" | 6" | 1.1 mh | €639.88 | |
| DR1-2028-15 | 13" | 13" | - | €1,499.06 | |
| DR1-2022-13 | 13" | 13" | - | €1,270.70 | |
| DR1-2028-05 | 6" | 7 1/5" | 0.71 mh | €838.85 | |
| DR1-2022-03 | 5.3" | 4 2/5" | 0.53 mh | €626.29 | |
| DR1-2015-15 | 13" | 13" | - | €1,277.48 |
Explore Products
- MAIN FILTER INC. MF0378573 Interchange Hydraulic Filter, Glass, 10 Micron Rating, Viton Seal, 7.04 Inch Height
- OSG 17524411 Extra Long Drill Bit, 27/64 Inch Drill Bit, 27/64 Inch Shank Dia.
- TENNSCO STK-182172-1 Single Tier Locker, Unassembled, With Leg, 1 Opening, 18 x 21 x 72 Inch Size
- EATON NGC312033B20M Molded Case Circuit Breaker, 3-Pole, 1200A, 480 Vac, Line And Load, High Load Alarm
- SALSBURY INDUSTRIES 3753P-SAN Outdoor Parcel Locker, 13.25 x 10.25 x 0.25 Inch Size, Sandstone
- MARTIN SPROCKET 5 8V 2000 J Sheave, QD Bushing, 20 Inch Outside Dia., 5 Groove, 19.8 Inch Pitch Dia., Cast Iron
Explore More
- KEYSHAFT
- Plug In Miniature Circuit Breakers
- Cordless Crimpers
- Defrost Thermostat
- Roof Ventilator Accessories
- ADA Pads
- AKRO-MILS 35240 Nest And Stack Totes
- ALLPAX GASKET CUTTER SYSTEMS 6000 Series Heavy Duty Gasket Cutter Kits With Cutting Board
- MEMPHIS GLOVE Select Grade Leather Drivers Work Gloves
- STRANCO INC Vehicle Placard, Flammable Solid
- SALSBURY INDUSTRIES Horizontal Mailbox Usps 12 Doors
- STAFFORD MFG Signature Series, One Piece Split Hex Bore Shaft Collars
- MORSE CUTTING TOOLS Solid Threading Mills
- ZSI-FOSTER 6600 Series Rubber Dust Plugs
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
EATON DR1-26D8-15 Line Reactor, 230 VAC, 6.8A, 3 mh, 8 Inch Height, 8 Inch Width
€872.76 /unit
