EATON DR1-2015-15 Line Reactor, 15 A, 5 Hp, Nema 1, R1 Line Side Reactor, 1.1Mh, 5% Impedance | BJ2LKN
EATON DR1-2015-15 Line Reactor, 230 VAC, 15A, 1.1 mH, 5 Percent Impedance, 13 inch H x 13 inch W
Item: BJ2LKNModel: DR1-2015-15
In Stock
Get it by Monday, May 25
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Input Line Reactor
Amperage Rating 15A
Depth 13"
Features 1.1Mh, 5% Impedance
Height 13"
Voltage Rating 230V
Width 13"