EATON DR1-2480-05 Line Reactor, 480 A, Open, Open, R1 Line Side Reactor, 0.04 Mh, Line And Load Reactor
Get it by Friday, Apr 10
€7,194.59 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Input Line Reactor |
| Amperage Rating | 480A |
| Depth | 14 2/5" |
| Enclosure | Open |
| Features | 0.04 Mh |
| Height | 11 1/2" |
| Inductance | 0.04 mh |
| Width | 12 1/2" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 64.8 |
| Ship height (cm) | 29.21 |
| Ship length (cm) | 36.58 |
| Ship width (cm) | 31.75 |
| Country of Origin | US |
Product Variants
| Model | Height | Depth | Inductance | Price | |
|---|---|---|---|---|---|
| DR1-2015-13 | 13" | 13" | - | €1,433.48 | |
| DR1-2015-05 | 6.1" | 6" | 1.1 mh | €639.88 | |
| DR1-2028-15 | 13" | 13" | - | €1,499.06 | |
| DR1-2022-13 | 13" | 13" | - | €1,270.70 | |
| DR1-2028-05 | 6" | 7 1/5" | 0.71 mh | €838.85 | |
| DR1-2022-03 | 5.3" | 4 2/5" | 0.53 mh | €626.29 | |
| DR1-2015-15 | 13" | 13" | - | €1,277.48 |
Explore Products
- INGERSOLL-RAND TC2665 Airless Tip
- SIOUX CHIEF 834-6DHNR Adjustable Drain Cleanout, 6 in Cleanout, 2700 lb, 9 in Dia Cover, Ductile Iron
- SALSBURY INDUSTRIES 3910D-06CFP Standard Horizontal MailBox, 4C, 32.25 x 52.75 x 19 Inch Size, 10 Door High
- EATON DXG-SPR-FR2FANIP68
- APPROVED VENDOR U49876.012.0062 Wood Screw, Brass, 0.252 In Head Dia., 5/8 In Lg., 2 Drive Size, 5 Screw Size, Flat
- THOMAS & BETTS 5072 BROWN-12R Two-Gang Surface Mount Box, Volume 23.8 Cubic Inch
Explore More
- KEYSHAFT
- Flame Resistant and Welding Sleeves
- Collet Sets
- Concrete Edgers and Groovers
- Horizontal and Vertical Lifelines
- Concrete Power Cutter Accessories
- LEATHERHEAD TOOLS SET Tools, Halligan Bars
- LUMAPRO Miniature LED Bulbs, G40 Lamp Shape
- CHICAGO PNEUMATIC CP82 Series Impact Wrenches
- TEMPCO TRH5 Series Tubular Radiant Heaters
- SUGATSUNE Cabinet Knobs, Stainless Steel
- CJT KOOLCARB Style 129, Carbide-Tipped Extra Long Drill Bit, Uncoated Finish
- PASS AND SEYMOUR Straight Blade Connectors
- 3M 380AW Series Stamark All Weather Tapes
- PARKER Seal-Lok HL6 Series Swivel Nut Unions
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
EATON DR1-2480-05 Line Reactor, 480 A, Open, Open, R1 Line Side Reactor, 0.04 Mh, Line And Load Reactor
€7,194.59 /unit
