EATON DR1-2312-15 Line Reactor, 230 VAC, 312A, 0.066 Mh, 5 Percent Impedance, 47 Inch H X 27 Inch W
Get it by Tuesday, Apr 14
€11,386.52 /unit
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
| Item | Input Line Reactor |
| Amperage Rating | 312A |
| Depth | 25" |
| Features | 0.066Mh, 5% Impedance |
| Height | 47" |
| Voltage Rating | 230V |
| Width | 27" |
Shipping Info:
| Ship weight (kg) | 108.9 |
| Ship height (cm) | 119.38 |
| Ship length (cm) | 63.5 |
| Ship width (cm) | 68.58 |
| Country of Origin | US |
Product Variants
| Model | Height | Depth | Inductance | Price | |
|---|---|---|---|---|---|
| DR1-2015-13 | 13" | 13" | - | €1,433.48 | |
| DR1-2015-05 | 6.1" | 6" | 1.1 mh | €639.88 | |
| DR1-2028-15 | 13" | 13" | - | €1,499.06 | |
| DR1-2022-13 | 13" | 13" | - | €1,270.70 | |
| DR1-2028-05 | 6" | 7 1/5" | 0.71 mh | €838.85 | |
| DR1-2022-03 | 5.3" | 4 2/5" | 0.53 mh | €626.29 | |
| DR1-2015-15 | 13" | 13" | - | €1,277.48 |
Explore Products
- MAIN FILTER INC. MF0411103 HP74L825MB Interchange Spin-On Filter, Glass, 25 Micron Rating, Buna Seal, 7.88 Inch Height
- WALTER TOOLS 234104-UNF5/16 5078599 Spiral Flute Tap, 5/16-24 Thread Size, 18 mm Thread Length, 90 mm Length
- LIFT-ALL EN2802TX12 Web Sling Endless L12ft 12400lb W2in
- PARKER 12692001
- PIP 09-K1310V/M Hand Protection Cut Resistant Gloves, M, Yellow, Pair
- KRUEGER HS2-1.5-46 Therma Level Gauge, 1.5 Inch NPT Opening, 46 Inch Depth, Stainless Steel Float
- ELDON JAMES C2-1-200MN-QC Reduction Coupler, 1/8 x 1/16 Inch Inside Dia., Medical Nylon
Explore More
- KEYSHAFT
- Bin Shelving
- Analog Panel Mount Thermometers
- Lamp Cord
- Workbench Tops
- Protector Bars
- REESE Interlock Ball Mounts
- COLDER PRODUCTS COMPANY PLC Series Coupling Inserts, Acetal
- RUD CHAIN WPPH-VIP Powerpoint Direct Vip Chain Connection Hoist Rings
- FLOJET 1740 Series Inlet Strainers
- EATON 1A Series Female JIC/SAE 37 Deg. Swivel 45 Deg. Elbows
- ESAB Low Alloy Steel TIG Welding Rods
- WATTS PWMB Series Filter Cartridges
- SLOAN Sloan 110 Exposed Sensor Hardwired Water Closet Flushometers
Contact us
Contact your account manager right away to get personal advice.
We're available Monday through Friday, from 07:30 until 17:00.
EATON DR1-2312-15 Line Reactor, 230 VAC, 312A, 0.066 Mh, 5 Percent Impedance, 47 Inch H X 27 Inch W
€11,386.52 /unit
