EATON CVS2150Y Type Cv Molded Case Circuit Breaker, Molded Case Circuit Breaker, 150 A, 42 Kaic | BJ2BVR
EATON CVS2150Y Molded Case Circuit Breaker, Type Cv, 150 A, 42 Kaic, 2-Pole, #4/0 Kcmil Maximum Line
Item: BJ2BVRModel: CVS2150Y
In Stock
Get it by Friday, May 22
Item Circuit Breaker
Amperage Rating 150A
Circuit Breaker Frame Type CV
Height 5"
Interrupt Rating 42 kAIC
Length 7 1/2"
Number Of Poles 2
Terminals #4/0 Kcmil Maximum Line
Type Molded Case Circuit Breaker
Width 3 1/2"
Wire Size #6 AWG to 4/0 AWG