Item: BJ8MMQModel: CJGPVS3125W
In Stock
Get it by Monday, May 25
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Circuit Breaker Frame
Amps Rating 125A
Circuit Breaker Frame Type Complete Breaker
Circuit Breaker Type Jg
Class Photovoltaic
For Use With Challenger
Frame JG
Height 4.13"
Interrupt Rating 1.2 Kaic
Length 3.57"
Number Of Poles 3
Rating 100% Rated
Terminals Without Terminals
Trip Type Fixed Thermal, Fixed Magnetic
Voltage Rating 600V DC
Width 4.13"