EATON CH30B3225R Ch Main Breaker Loadcenter, St And ard, Main Breaker, 225 A, Lopper, Nema 3R, Metallic, 10 Kaic | BJ8HYE
EATON CH30B3225R Main Circuit Breaker Load Center, 208Y/120/240 VAC, 225A, 30P, 3 Phase
Item: BJ8HYEModel: CH30B3225R
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Load Center
Amps Rating 225A
Feed Type Overhead
Height 5.19"
Interrupt Rating 10 Kaic
Length 39"
No. Of Wires 4
Notes Furnished With Hub Closure Plates.
Type Main Breaker
Width 14.31"