EATON C445MC-090V Global Motor Management Relay, 110 to 690 VAC, 11 to 90A, 1 to 20 Sec Trip Delay
Item: BJ8DAHModel: C445MC-090V
In Stock
Get it by Monday, May 25
Add To Cart
Request a Quote
Payment
Delivery
Product Specifications:
Item Relay
Frame Size 90 mm
Frequency 20-80 Hz
Height 111.76 mm
Length 89.916 mm
Overload Range 11-90A
Product Name Eaton Power Xpert C445 Intelligent Motor Management Relay
Special Features Standard
Torque Rating 0.4 N-m
Type Intelligent Motor Management Relay
Width 125.476 mm