EATON C25DND225A-GL Definite Purpose Contactor, Quick, 25A, 110V/50 Hz, 120V/60 Hz | BJ7YKF
EATON C25DND225A-GL Definite Purpose Contactor, 25A, 110V/50 Hz, 120V/60 Hz, 2-Pole
Item: BJ7YKFModel: C25DND225A-GL
In Stock
Get it by Friday, May 22
Amps Range 15-50A
Amps Rating 25A
Coil Voltage 110-120V AC
Connection Quick
Enclosure Type Open With Metal Mounting Plate
Frequency 50/60 Hz
Inductive Full Load 25A
Length 3.35"