EATON BR4242L400F Main Lug Loadcenter, With Flush Or Nema Type 3R Cover|Indoor, 400 A, 22, Aluminum, Flush | BJ7TDA
EATON BR4242L400F Insulated/Bondable Split Main Lug Loadcenter, 120/240 VAC, 400 A
Item: BJ7TDAModel: BR4242L400F
In Stock
Get it by Tuesday, May 26
Add To Cart
Item Load Center
Amps Rating 400A
Bus Material Aluminum
Height 7"
Interrupt Rating 25 kAIC
Length 57"
Main Circuit Breaker MLO
Mounting Flush
Nema Enclosure Rating NEMA 1
Number Of Circuits 42
Number Of Spaces 42
Phase 1
Type Main Lug
Width 19"