EATON A4LCL300 Adjustable Rating Plug, 300 A, For Type Lcl Breakers, Frame J-K, 600-2400 A
Product Specifications:
| Item | Rating Plug |
| Amps Rating | 300A |
| For Use With | For Type Lcl Breakers |
| Frame Size | Frame J-K |
| Magnetic Trip Range | 600-2400A |
| Type | Adjustable Rating Plug |
Shipping Info:
| Ship height (cm) | 30.48 |
| Ship length (cm) | 10.16 |
| Ship width (cm) | 7.62 |
| Country of Origin | US |
Explore Products
- GRAINGER 223-001600C Ball End Mill, 4 Flutes, 20 mm Milling Dia, 38 mm Length Of Cut, 102 mm Overall Length