EATON 4KES300T Molded Case Circuit Breaker Accessory Rating Plug, Digitrip 310, 300 A, Frame J-K | AG8LAP
EATON 4KES300T Rating Plug, Digitrip 310, 300 A, Frame J-K
Item: AG8LAPModel: 4KES300T
7 In Stock
Ships within 2 days via
5.00% off
Product Specifications:
Item Rating Plug
Amps Rating 300A
Frame Size Frame J-K
Height 1 1/2"
Length 1 2/5"
Mounting Type Fixed
Series Series C
Type Digitrip 310
Voltage Type AC
Width 2.3"