EATON A30SNE45DX5E045 Definite Purpose 3-Phase Starter, Non-Reversing, Separate Ctrl | BJ7GLW
EATON A30SNE45DX5E045 Definite Purpose Starter, 3-Phase, Non-Reversing, 45A, 550/600 V Coil, 9-45A Overload
Item: BJ7GLWModel: A30SNE45DX5E045
In Stock
Get it by Monday, May 25
Add To Cart
Item Starter
Amps Rating 45A
Coil Voltage 550/600V
Frequency 50/60 Hz
Height 13.27"
Inductive Full Load 45A
Length 6.67"