EATON A30CNE75DA5E100 Definite Purpose 3-Phase Starter, Non-Reversing, Common Ctrl | BJ7GGZ
EATON A30CNE75DA5E100 Definite Purpose Starter, 3-Phase, Non-Reversing, 75A, 550/600 V Coil, 20-100A Overload
Item: BJ7GGZModel: A30CNE75DA5E100
In Stock
Get it by Friday, May 22
Item Starter
Amps Rating 75A
Coil Voltage 550/600V
Contact Configuration 1 NO pressure plate
Control Characteristics Common Control
Enclosure Type Open With Metal Mounting Plate
Frequency 50/60 Hz
Height 13.27"
Inductive Full Load 75A
Length 6.67"