EATON A30CNE45BX5E005 Definite Purpose 3-Phase Starter, Non-Reversing, Common Ctrl | BJ7GFD
EATON A30CNE45BX5E005 Definite Purpose Starter, 3-Phase, Non-Reversing, 45A, 208/240 V Coil, 1-5A Overload
Item: BJ7GFDModel: A30CNE45BX5E005
In Stock
Get it by Tuesday, May 26
Item Starter
Amps Rating 45A
Coil Voltage 208/240V AC
Contact Configuration No side mounting auxiliary contacts
Control Characteristics Common Control
Enclosure Type Open With Metal Mounting Plate
Frequency 50/60 Hz
Height 13.27"
Inductive Full Load 45A
Length 6.67"