EATON A30CNE45BA5E045 Definite Purpose 3-Phase Starter, Non-Reversing, Common Ctrl | BJ7GFF
EATON A30CNE45BA5E045 Definite Purpose Starter, 3-Phase, Non-Reversing, 45A, 208/240 V Coil, 1No Pressure Plate
Item: BJ7GFFModel: A30CNE45BA5E045
In Stock
Get it by Monday, May 25
Item Starter
Coil Voltage 208/240V AC
Contact Configuration 1 NO pressure plate
Control Characteristics Common Control
Enclosure Type Open With Metal Mounting Plate
Frequency 50/60 Hz
Height 13.27"
Inductive Full Load 45A
Length 6.67"